Wrocław Open – po 7 rundzie!

Rozegrano już 7 rund turnieju Wrocław Open, będącego jednym z elementów festiwalu Adolfa Anderssena. W grupie A na prowadzenie po dwóch wygranych z rzęd wysunął się mistrz międzynarodowy z Ukrainy Michael Kopylov. Zgromadził on dotychcza 5.5 punkta. W zapowiadanej w poprzedniej relacji najciekawszej partii 6 rundy FM Filip Cukrowski pokonał dotychczasowego lidera IM Radosława Barskiego i aktualnie obaj zawodnicy legitymują się dorobkiem 5 punktów. Tyle samo „oczek” uzyskali IM Marcin Sieciechowicz i młody Niemiec Daniel Kopylov, którego znakomite zwycięstwo z 6 rundy analizujemy na stronie. Dobrze spisują się dolnoślązacy- Tomasz Jankowiak z Bogatyni i Bartłomiej Mondrzycki z Wiszni Małej po 4.5 punkta oraz Przemysław Borowski z Żarowa 4 pkt, wszyscy trzej ze sporymi zyskami rankingowymi na koncie. Dzisiaj przedostatnia runda w której na plan główny wysuwają się pojedynki Barski-M.Kopylov i D.Kopylov-
Sieciechowicz.

W grupie B prowadzący z kompletem punktów Maurycy Żerebiec przegrał w 6 rundzie z Bartoszem Rudeckim i aktualnie obaj zawodnicy prowadzą w turnieju z dorobkiem 6 punktów. Grupę pościgową tworzy 4 szachistów, którzy zgromadzili dotychczas po 5 oczek.

Zakończył się już turniej do lat 14, który zdominowali Nikodem Bieroński (Parnas Oława) 6.5/7 i Tomasz Janicki (Polonia Wrocław) 6/7. W niedzielę zapraszamy natomiast wszystkich chętnych na memoriał Adolfa Anderssena, zostanie rozegranych 11 rund tempem 10+5.

Zapraszamy do obejrzenia kolejnej ciekawej partii pomiędzy Danielem Kopylov a Alex Dac-Vuong Nguyen, skomentowanej przez IM Łukasza Butkiewicza.

Komentarz IM Łukasz Butkiewicz

English