Festiwal na półmetku

Od 1. sierpnia we Wrocławiu odbywa się Festiwal Szachowy Adolfa Anderssena, od kilku lat składający się z klasycznego turnieju Wrocław Open podzielonego na grupy A, B i do lat 14 oraz niedzielnego memoriału mistrza w szachach szybkich.

W grupach od A do C bierze udział 88 zawodników z 6 krajów, szczególnie licznie reprezentowani są sąsiedzi zza zachodniej granicy.

Turnieje w szachach klasycznych przekroczyły wczoraj półmetek. W grupie A na prowadzeniu znajduje się mistrz międzynarodowy Radosław Barski, który wczoraj w fascynującej partii analizowanej na stronie pokonał Bartłomieja Mondrzyckiego. Radek zdobył póki co 4 punkty w 5 partiach i wyprzedza o „połówkę” grupę pościgową złożoną z 7 zawodników. Jednym z nich jest inny faworyt FM Filip Cukrowski, który dzisiaj zmierzy się z liderem w „partii rundy”. Tyle samo oczek zgromadzili reprezentanci dolnośląskich klubów – IM Marcin Sieciechowicz z Miedzi Legnica i Tomasz Jankowiak UKS SP3 w Bogatyni oraz utytułowani mistrzowie zza granicy.

W turnieju B fantastycznie radzi sobie Maurycy Żerebiec (Polonia Wrocław), prowadząc z kompletem punktów. Rundy odbywają się codziennie o godzinie 16.30, zapraszamy do śledzenia.

Poniżej przedstawiamy skomentowaną przez IM Łukasza Butkiewicza partię z 5 rundy.

Komentarz IM Łukasz Butkiewicz

English